Loading...

Dr. Öğr. Görevlisi Deniz T. Yücesoy

Dr. Deniz T. Yücesoy lisans derecesini İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden 2009 yılında Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında ve yüksek lisans derecesini İstanbul Teknik Üniversitesi’nden 2012 yılında Moleküler Biyoloji ve Biyoteknoloji alanında almıştır. Daha sonra Washington Üniversitesi’nde Malzeme Bilimi ve Mühendisliği alanında yüksek lisans (2014) ve doktora (2018) öğrenimini Prof.Dr.Mehmet Sarıkaya danışmanlığında tamamlamıştır. Washington Üniversitesi’nde GEMSEC Center bünyesinde sürdürdüğü doktora sonrası araştırmalarını tamamladıktan sonra, Temmuz 2020’de İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Biyomühendislik Bölümüne doktor öğretim görevlisi olarak katılmıştır.

Dr. Deniz T. Yücesoy, bilimsel araştırmalarının yanı sıra teknoloji transferi ve girişimcilik faaliyetlerinde de yer almıştır. ABD merkezli Dentomimetix LLC sirketinin kurucu ortağıdır. Ayrıca, Amazon-Catalyst girişimcilik odulu (100.000 $) ve University of Washington-Fund for Excellence and Innovation (GSFEI) Seyahat Ödülü sahibidir.

Araştırma alanları, uyarlanabilir ve bütünleştirici biyo-nano teknolojiler ve biyomimetik tedaviler oluşturmak için malzemelerin tasarımı, sentezi ve biyo-fabrikasyonu için biyomoleküler sistemler geliştirilmesidir

Instagram

8. Ulusal Biyomühendislik Öğrenci Kongresi kayıtları kapanmıştır.

Kongremize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Kongre kayıtlarımız 11 Kasım 2020 Çarşamba günü saat 23.59 itibariyle kapanmıştır.

Belirtilen zamandan sonra gerçekleşen kayıtlar tarafımızca kabul edilmeyecektir. 

Başka etkinliklerimizde görüşmek dileğiyle! 

Etkinlik duyurularımızı web platformlarımızdan takip edebilirsiniz.

Web platformlarımız:

http://bioensc.com/

https://www.instagram.com/besciztech/?hl=tr

Saygılarımızla,

İYTE Biyomühendislik Öğrenci Topluluğu