Loading...

Dr. Arif Engin Çetin

Arif Çetin, İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi’nde Araştırma Grup Lideri olarak çalışmaktadır. Dr. Çetin, Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans ve Elektrik-Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans derecelerini Koç Üniversitesi’nden almıştır. Doktora çalışmalarını Boston Üniversitesi (A.B.D.) Elektrik Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. 2013–2014 yılları arasında EPFL (İsviçre) ve 2014–2016 yılları arasında MIT’de (A.B.D.) doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmıştır. 2016–2018 yılları arasında, San Diego, A.B.D.’de bulunan ve DNA sekanslama teknolojileri geliştiren Omniome Inc. isimli şirketinde mühendis olarak çalışmıştır.

Dr. Çetin, yüksek hassasiyette biyo-tanımlama platformları, mikro-akışkan platformlarına entegre edilmiş nano-sensörler, yüksek verimli ve taşınabilir biyo-sensörler üzerine çalışmalar yürütmektedir. Dr. Çetin, kişiselleştirilmiş ilaç tedavisi için kanser hücrelerinin terapötik duyarlılığını belirleyebilen hücre büyüme hızı sitometresine yönelik elektro-mekanik sensörler geliştirmektedir.

Instagram

8. Ulusal Biyomühendislik Öğrenci Kongresi kayıtları kapanmıştır.

Kongremize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Kongre kayıtlarımız 11 Kasım 2020 Çarşamba günü saat 23.59 itibariyle kapanmıştır.

Belirtilen zamandan sonra gerçekleşen kayıtlar tarafımızca kabul edilmeyecektir. 

Başka etkinliklerimizde görüşmek dileğiyle! 

Etkinlik duyurularımızı web platformlarımızdan takip edebilirsiniz.

Web platformlarımız:

http://bioensc.com/

https://www.instagram.com/besciztech/?hl=tr

Saygılarımızla,

İYTE Biyomühendislik Öğrenci Topluluğu